Czy mój związek ma jeszcze szanse?

Wszystko zaczęło się kiedy byłam w ciąży, bardzo przytyłam i mój mąż zaczął mnie inaczej traktować: był oziębły i nie interesował się mną, jak przedtem, nawet inaczej na mnie patrzył. Kiedy zaczęłam znowu dobrze wyglądać zaczęło się kupowanie kwiatków, bez okazji mówienie jak bardzo mnie kocha, itd. Ja nie potrafię mu zapomnieć tego, jak mnie wcześniej traktował i często to do mnie wraca. Wydaje mi się, że teraz ja traktuje go podobnie. Nie jestem już pewna swoich uczuć i nie chce mi się z nim kochać. On też jakoś nie potrafi mnie dobrze rozgrzać i doprowadzić do orgazmu i jest jakiś niepewny w łóżku.... Poza tym zaniedbał się i nie dba o swój wygląd. Wiem, że on mnie kocha i jest dumny ze mnie, tylko że ja też bym chciała być z niego dumna... Jakoś nie spędzamy już czasu ze sobą tylko kolo siebie, nie wiem czy to ma sens tak dalej to ciągnąc. Jak stworzyć normalny związek?

Witaj,
To Ty sama musisz zadecydować, czy masz ochotę walczyć i pracować nad ratowaniem swojego związku, czy nie.
Jeżeli nie masz chęci ani motywacji do tego, to rozpoczynanie jakiejkolwiek pracy nie ma sensu.
Jeżeli natomiast chciałabyś, aby Wasz związek wrócił do "dobrych czasów" tylko nie wiesz jak masz to zrobić, to przede wszystkim powinnaś zacząć od szczerej rozmowy z mężem.
Powinnas mu powiedzieć, o tym jak czułaś sie podczas ciąży, jak bardzo tamte sytuacje nadal rozpamietujesz i jak sie teraz czujesz.
Myslę, że skoro Ty nie jesteś w pełni szcześliwa w małżeństwie to i Twój partner podobnie się czuje.
Jeżeli oboje stwierdzicie, że coś jest nie tak w Waszym związku, możecie udać się na konsultacje do psychologa/psychoterapeuty pracującego z parami. Tam powinniście otrzymać fachową pomoc i wsparcie w ratowaniu Waszego małżeństwa.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk