Czy moja cera trądzikowa może mieć związek z hormonami?

Lekarz ginekolog zalecił mi zrobienie badania krwi - morfologię, badanie tarczycy oraz prolaktyny. Poziom prolaktyny wyszedł 54.47 (norma do 23.12). Dodam, że wszystkie inne wyniki są w normie. Poza tym badanie ginekologiczne również wyszło prawidłowe. Nie mam zaburzeń miesiączkowania. Mam jednak problemy z cerą trądzikową. Bardzo proszę o pomoc

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być z tym związane, lecz trzeba wykonać jeszcze dodatkowe badania hormonalne. radzie skonsultować się z endokrynologiem.

Dzień dobry, jednym (lecz nie jedynym) z czynników powodujących pojawienie się trądziku są zaburzenia hormonalne. Problem najlepiej skonsultować z lekarzem endokrynologiem. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.