Czy moja dziewczyna mogła zajść w ciążę podczas okresu?

Witam serdecznie!

Od kilkunastu godzin dręczy mnie pewien temat, który nie daje mi zasnąć. Wczoraj moja dziewczyna miała pierwszy dzień miesiączki, właśnie wtedy kochaliśmy się. Byliśmy zabezpieczeni prezerwatywą. Doszedłem pierwszy raz, później zmieniliśmy prezerwatywę na nową. Moja dziewczyna wzięła chusteczkę, aby wytrzeć mi penisa ze spermy. Następnie odłożyła ją. Podczas stosunku musiała co jakiś czas wycierać pochwę z krwi. I właśnie wzięła tę, którą wytarła mi penisa. Chcę dodać, że chusteczka stała przy otwartym oknie, było dość zimno. Czas po jakim wzięła chusteczkę to ok. 5-10 minut.

Teraz pytanie, czy po czymś takim jest możliwość zajścia w ciążę? Jaka jest szansa zajścia w ciążę podczas stosunku pierwszego dnia okresu?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Sytuacja faktycznie jest szczególna, ale nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że do zapłodnienia nie doszło.

Ryzyko co prawda jest bardzo niskie, gdyż nie doszło do wytrysku wewnątrz pochwy co stwarzałoby większe ryzyko niechcianej ciąży.

Należy jednak pamiętać, iż plemniki mogą przeżywać zewnątrz organizmu.Niestety nie jestem w stanie określić jak długo, gdyż zależy to od wielu czynników.

W trakcie trwania krwawienia miesiączkowego można zajść w ciąże, gdyż mimo tego iż krwawienia występuje, może przedwcześnie rozpocząć się owulacja. Może też się zdarzyć sytuacja, że plemniki przeżyją w drogach rodnych kobiety i doprowadzą do zapłodnienia w sprzyjającym momencie.

Uważam, że dobrze jest zrobić test ciążowy, aby upewnić się czy wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam!