Czy moja kobieta jest w ciąży?

Dzień dobry, mamy z mą kobieta pewien problem. Ponieważ zamiast miesiączki ( typowego krwawienia ) z jej pochwy wydziela się brązowo-czarna wydzielina.

Kochaliśmy się zawsze z zabezpieczeniem (prezerwatywa). Raz w dzień przed dniami płodnymi (może nawet 1 dzień dni płodnych ), a drugi już po. Jak łatwo się domyślić mego pytania - czy to ciąża? Mam również pytania czy nadmierny stres może mieć wpływ, np. sesja?
Czytałem pytania innych użytkowników, ale jakoś żadna z nich odpowiedź mnie nie satysfakcjonowała z różnych przyczyn.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Brązowo-czarna wydzielina jest objawem niewielkiego krwawienia z dróg rodnych. Czasami takie objawy poprzedzają wystąpienie miesiączki, mogą się też pojawiać podczas owulacji.
Plamienia w terminie miesiączki czasami występują, jeżeli doszło do zapłodnienia. Są objawem zagnieżdżania się zarodka w macicy.

Prawidłowo użyta prezerwatywa (m. in. założenie jej przed bezpośrednim kontaktem narządów płciowych, a nie dopiero w trakcie stosunku) stanowi dobre zabezpieczenie przed ciążą. Jeżeli stosowaliście Państwo zabezpieczenie według zasad (dokładny opis na ulotce wewnątrz opakowania) ryzyko ciąży jest znikome.

Wiele czynników jak np. właśnie stres, ale też przeziębienie, gorączka, odchudzanie, podróże mogą powodować opóźnienie miesiączki oraz inny termin owulacji.

Najprawdopodobniej objawy występujące u Pana partnerki poprzedzają miesiączkę, a opóźnienie jest związane ze stresem.
Jeżeli bardzo się Państwo martwicie, można wykonać test ciążowy. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.