Czy moja masa ciała jest prawidłowa? Schudłam już 34 kg

Witam. Mam 17 lat, 15 cm wzrostu i ważę 69 kg. Codziennie ćwiczę (brzuszki, skłony, itp.) 1-2 razy w tygodnia ćwiczę z hantelkami lub na siłowni. Od niedawna zaczęłam biegać. Wcześniej ważyłam 103 kg (!) i postanowiłam się odchudzać. Bez pomocy lekarza schudłam 34 kg. Zrezygnowałam całkowicie ze słodyczy, tłustego mięsa, śmietany, majonezu, słodzonych oranżad i soków, jadłam (i jem nadal) 5 mniejszych posiłków dziennie. Nadal trzymam się tych zasad. Chcę wiedzieć czy moja masa ciała jest prawidłowa i co mam zrobić, by utrzymać na właściwym poziomie moją wagę?
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Gratuluję sukcesu, niemniej myślę, że w związku z tak dużym ubytkiem masy ciała, dobrze byłoby udać się wraz z rodzicami do lekarza w celu sprawdzenia stanu Twojego zdrowia.
Prosiłabym o uzupełnienie informacji o Twoim wzroście, ponieważ z tego co widzę - wkradł się błąd (zabrakło jednej liczby).
Po uzupełnieniu danych, zadaj pytanie jeszcze raz.

O tym, co wpływa na przemianę materii przeczytasz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie

Pozdrawiam