Czy moja ogromna ochota na seks nie jest wynikiem choroby?

Mam ogromna ochote na sex i zastanawiam sie czy nie podchodzi to juz pod chorobe. Jestem z moim partnerem od 4 miesiecy i uprawiamy sex po kilka razy dziennie , nawet podczas miesiaczki. Lapie nie na tym ze mysle o tym w ciagu dnia , i ze kocham eksperymentowac w lozku z moim partnerem a do tego jak nigdy wczesniej chce zosta mama. W poorzednim zwiazku mialam nudny sex , bylam jedna z tych kobiet ktore zawsze "boli glowa". Czasami przeraza mnie wiec moja ochota , nawet moj partner w wiekszosci przypadkow mowi ze ma juz dosc a ja nadal jestem nie zaspokojona...

Dzień dobry,

W większości wypadków u kobiet tzw. apetyt na seks jest ściśle powiązany z jakością związku i z osobą partnera. Jak można wnioskować z opisu, w odróżnieniu od poprzedniego związku, w obecnym czuje się Pani bezpieczna i spełniona na tyle, że odczuwa Pani wzmożoną potrzebę jego dopełnienia w postaci macierzyństwa. Być może więc Pani aktualna wzmożona ochota na seks wynika nie tyle z potrzeby eksperymentowania i poszukiwania nowych doświadczeń, ile właśnie z potrzeby zostania matką, a jak wiadomo, najprostszym sposobem zajścia w ciążę jest współżycie seksualne.

Możliwe również, że udany seks z partnerem i uzyskiwana z niego satysfakcja pobudziły Pani kobiecą seksualność - jak rozumiem dotychczas "uśpioną" w poprzednim, nudnym związku.

Można również stwierdzić, że zarówno pierwsza, jak i druga hipoteza może być uprawniona i zasadna - jest Pani w związku, który jest satysfakcjonujący, co powoduje zwiększoną ochotę na seks, a Pani partner jawi się jako odpowiedni obiekt do zostania ojcem Pani dziecka.

Konkludując - wydaje się, że nie ma powodu do zmartwień. Jeżeli jednak Pani "stan" budzi w Pani niepokój, można skorzystać z konsultacji seksuologicznej, która może Pani pomóc w zrozumieniu własnej seksualności i wzmożonej ochoty na seks.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl