Czy moja partnerka cierpi na borderline?

Witam, mam problem z moją aktualną partnerką. Chciałbym się dowiedzieć czy jej zachowania są w 100% normalne. 1. Na początku związku opowiadała mi o swoich przygodach seksualnych 2. Rzadko kiedy słyszę od niej pochwale a zawsze krytykę od nośnie moich decyzji. 3. Obwinia mnie za swoje infekcje intymne po mimo że ja nie mam żadnych objawów. 4. Wraca do tematu mojej byłej partnerki tylko dlatego że jej się nie podoba z wyglądu. 5. Uważa że wygląd zewnętrzny jest najważniejszy. Borderline? Narcyzm?

Szanowny Panie, nie ma możliwości zweryfikowania czy cokolwiek, a jeśli tak, to co dolega Pani partnerce na podstawie 5 napisanych zdań. Można natomiast wnioskować, że Panu to bardzo doskwiera, skoro zdecydował się Pan na szukanie odpowiedzi w internecie. Być może warto rozważyć zatem poszukanie jakiejś metody pracy and związkiem z partnerką - czy to terapeutycznej czy pozaterapeutycznej.
Pozdrawiam

Witam Pana
Nie można rozpoznać osobowości borderline na podstawie
krótkiego wpisu. Rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim jednak należy wykluczyć inne możliwe
przyczyny występujących objawów.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,
Zalecam najpierw szczerą rozmowę z partnerką o rzeczach, które Panu nie pasują w relacji typu: krytykowanie, opowiadanie o doświadczeniach seksualnych, czy byłych partnerach, skupienie na wyglądzie.
Są różne przyczyny dlaczego tak ludzie robią, jedną z nich może być np. niska samoocena partnerki, która krytykuje i obwinia, by się "obronić", albo "poczuć lepiej". Ale zaznaczam, to tylko moja hipoteza na podstawie Pana interpretacji zachowań, nie znam Pana partnerki. Dobrze by było, gdyby Pan zwrócił partnerce uwagę w delikatny sposób, np. "Kochanie, bardzo mi przykro kiedy mnie krytykujesz. Chciałbym żebyś też zwracała uwagę na rzeczy, które robię dobrze."
Jeśli taka szczera rozmowa niczego nie zmieni, a Pan będzie coraz bardziej sfrustrowany, to warto udać się na konsultację do terapeuty par, z pomocą którego rozwiążecie Państwo aktualne trudności, a być może po raz pierwszy szczerze porozmawiacie o własnych potrzebach.
Pozdrawiam serdecznie