Czy moja wada wzroku może się jeszcze dużo powiększyć?

Czy wada wzroku -0.75 , -0.75 (-0,7) to dużo ? Czy wada może się jeszcze powiększyć ? Skończyłem 20l. Jeśli tak to do jakiego wieku ?

Lek. Paweł Szadkowski

Te wartości to niewielka wada wzroku. Niestety jest to osobniczo zmienne, czy taka wada będzie ulegać progresji, czy nie. Zdarza się, że krótkowzroczność dziedziczymy po rodzicach - wtedy wada kształtuje się podobnie, jak u nich.