Czy moja waga i wiek pozwalają na zajście w ciążę?

Mam 25 lat, 170 cm wzrostu i ważę 140 pounds na kg, to bedzie plus minus 60 kg, nie jestem pewna. Ja i mój narzeczony staramy się o dziecko od 3 mies, ale nic nam nie wychodzi. Nie wiem, co mam robić. Sprawdzałam w kalendarzu dni płodne i owulacię, ale to nic nie dało. Jak mam zajść w ciążę? Czy wszystko ze mną jest ok?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pani masa ciała mieści się w normie. Z pewnością nie jest ona przeszkodą w zajściu w ciażę. Trzy miesiące to jednak bardzo krótki okres starań. Diagnostykę niepłodności rozpoczynamy dopiero po co najmniej roku bezskutecznych, regularnych starań o dziecko. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość. Znajomość zasad rozpoznawania okresu płodnego z pewnością będzie przydatna.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!