Czy moja waga jest odpowiednia do wieku i wzrostu?

Witam, Mam 13 lat, 173 cm wzrostu i ważę 60 kg. (dodam, że wyglądam na minimum 16 lat). Czym moja waga jest odpowiednia? Mi się wydaje, że jestem dość gruba, porównując swój wygląd do niższych ode mnie koleżanek...

13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja waga oscyluje około 80 centyla, zaś wzrost około 97 centyla. Oznacza to, że jesteś statystycznie zarówno wyższa jak i tęższa od innych nastolatek w Twoim wieku. Jednakże wartości wagi i wzrostu są do siebie proporcjonalne, co oznacza, że Twój rozwój jest harmonijny. Nie powinnaś mieć zatem powodów do niepokoju.