Czy moja waga jest prawidłowa (14 lat, 167 cm, 44 kg)?

Skończyłam 14 lat, mam 167 cm wzrostu i ważę 44 kg.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI (15,82) odniesione do siatki centylowej świadczy o niedoborze masy ciała. Proszę Cię, abyś skonsultowała się z lekarzem. Jest to tylko porada internetowa i nie może być decydująca. Możliwe, że np. charakteryzuje Cię drobna budowa ciała, stąd tak niewielka masa. Niemniej należy to wyjaśnić u pediatry, gdyż tylko on wie, jak rozwijałaś się do tej pory.

Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia i pod żadnym pozorem nie odchudzaj: http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pamiętaj, iż wszelkie decyzje powinny być konsultowane z rodzicami.

Pozdrawiam