Czy moja waga jest za duża?

Właśnie skończyłam 15 lat. Jestem kobietą. Bardzo często staje na wadze i myślę, że za dużo ważę. Mam około 170 wzrostu i moja waga wynosi 64 kilo. Uważam, że mam dużą pupę i uda oraz łydki, które nie są wcale umięśnione. Brzuch mam w miarę ok. Czy moja waga jest prawidłowa? Czy powinnam zacząć stosować dietę? Jak tak, jaką?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania, stale rośniesz i się rozwijasz, dlatego ograniczanie kalorii bez potrzeby może przynieść więcej szkody niż pożytku. Proponuję zacząć się zdrowo odżywiać, a nie będziesz miała problemów z nadwagą.

Przeczytaj http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Dodatkowo bądź aktywna fizycznie i ćwicz minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut. Podaję również przykładowe ćwiczenia do wykonywania na uda, pośladki i łydki:
Kopnięcia w tył - Stań w małym rozkroku. Stopy ustaw równolegle, a kolana lekko ugnij. Przenieś ciężar ciała, opierając dłonie na kolanie prawej nogi wysuniętej do przodu. Pochyl tułów, pamiętając, aby brzuch był wciągnięty, a plecy wyprostowane. Z tej pozycji wypchnij lewą nogę w tył, z zaznaczoną piętą. Postaraj się unieść nogę na wysokość bioder, mocno napinając pośladek. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie zmień nogę. Wykonaj 3 serie na każdą stronę.
Unoszenie ugiętej nogi w górę- Uklęknij na podłodze, oprzyj tułów na przedramionach. kolana oraz łokcie powinny być ugięte pod kątem 90°. Wciągnij brzuch. Ciało od bioder do głowy musi tworzyć linię prostą. Rozluźnij kręgi szyjne i patrz w dół. Następnie unieś nogę (ugiętą w kolanie) w górę, mocno napinając pośladek. Biodra i barki są ustawione równolegle. Zatrzymaj ciało w tej pozycji na moment i powróć do pozycji wyjściowej, a następnie zmień nogę. Wykonaj 3 serie na każdą stronę.
Oraz:
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-posladkowe-i-dwuglowe-ud
http://portal.abczdrowie.pl/uginanie-kolana-na-stepie
Łydki ćwicz za pomocą częstych spacerów, wchodzenia po schodach czy unoszenia ciała na palcach.

Pozdrawiam.