Czy moja waga nie jest zbyt duża?

  Mam na imię Ola, mam 12 lat. Ważę 61,5 kg, a mierzę 161cm. Chciałam się dowiedzieć, czy moja waga nie jest zbyt duża do wzrostu i wieku? Myślę, że podejmuję dużo wysiłku fizycznego, ale to nic nie daje. Proszę o odpowiedź... Pozdrawiam.

Witam,

Wyliczone BMI i odniesione do siatki centylowej świadczy o nadwadze (wartość powyżej 90 centyla),ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni)
także nie przejmuj się i udaj na kontrolę lekarską.

Pisałaś, że sporo ćwiczysz - większa masa ciała może być wynikiem rozwoju tkanki mięśniowej!

Pamiętaj, że jesteś jeszcze młoda i Twój organizm się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu.
Stosuj je tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem, bądź dietetykiem zawsze powiadamiając rodziców o swoich zamiarach.

Zamiast diety polecam Ci wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych i spędzanie jak najwięcej czasu aktywnie.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam