Czy moja waga nie spada zbyt szybko?

Ja mam pytanie: ważę 92,6 kg , wzrost: 165, 4, BMI= 34 Nadmiaru tłuszczu mam 12,13, zatrzymanie płynów 10, 97. Zaczęłam się odchudzać , jeść regularnie 4 posiłki ale nie do syta, zrezygnowałam z chleba i ziemniaków. Nie stosuję żadnych suplementów diety. Ma pytanie dotyczące wagi czy moja waga nie za szybko spada: 20 lipca ważyłam 92,6kg, 22 lipca ważę- 89 kg. Mam 42 lata.

Witam,
Prawidłowa utrata masy ciała nie powinna przekraczać 1 kg na tydzień. Spadek 3,6 kg w ciągu 3 dni może wynikać z nieprawidłowej konstrukcji diety (zaburzony stosunek białka, tłuszczu i węglowodanów ). Jeżeli tak szybka utrata masy ciała będzie nadal się utrzymywać w kolejnych dniach radziłbym skonsultować ilość spożywanych przez Panią kalorii z dietetykiem. Proszę pamiętać że zbyt szybka utrata masy ciała może prowadzić do efektu jo-jo oraz rozwoju zaburzeń metabolicznych.
Pozdrawiam serdecznie,
Ewelina Kozłowska