Czy moja znajoma może mieć depresję?

witam. mam znajomą którą urodziła niedawno dziecko. po porodzie od razu zaczęła dosłownie biegać bo jak twierdziła ma dużo do zrobienia i niema czasu np. na karmienie czy leżenie z dzieckiem. miała stany histerii i paniki ale także śmiała się z byle głupoty. po kilku dniach doszło do wiary w Boga bardziej niż przed porodem, bardziej ponieważ ona jest bardzo wierząca. stwierdziła, że ma misję aby nawracać wszystkich ludzi w wiarę. znalazłam na początku kiedy była non stop w biegu że może mieć hipomanie . teraz nie wiem czy to przeradza się w depresję. moje pytanie czy jest to krótkotrwałe czy jednak jest potrzeba leczenia? jeśli tak to jakie leczenie trzeba podjąć, żeby mogła wrócić do poprzedniego stanu?

Witam
Proszę zaproponować znajomej , aby zgłosiła się do psychiatry albo psychologa w celu zdiagnozowania objawów i podjęcia odpowiednich działań.
Pozdrawiam
Anna Szyda