Czy moje 11-miesięczne dziecko rozwija się prawidłowo?

11miedieczne dziecko oprócz tego ze jest pogodne czesto uśmiechnięte to nie wskazuje palcem nie naśladuje nic nie mówi ze zrozumieniem mama ,tata raczej ot tak na wszystko i przede wszystkim nie reaguje na imie strasznie sie martwie lubi jak sie go goni jak zakrywam twarz rękoma to zawsze ściąga mi je lubi ku ku zapytany wskazuje czesc rzeczy wzrokiem ale nie zawsze czasem musze parę razy powtórzyć nie rozumie polecenia daj i sama nie wiem zaraz oszaleje z rozpaczy bo czuje ,ze jest źle

Witam,
każde dziecko rozwija się w swoim tempie.
Jeżeli jest Pani zaniepokojona rozwojem dziecka, należałoby zgłosić się do psychologa dziecięcego lub pediatry, którzy pomogą Pani ustalić na jakim etapie rozwoju jest dziecko i czy jest to fizjologiczne.