Czy moje 18-miesięczne dziecko może być opóźnione w rozwoju?

Witam jestem mamą 18 miesięcznego szkraba mam takie pytanie otóż niepokoi mnie jego zachowanie a więc 1.nie słucha mnie wogole jak mu powiem że nie wolno nie zwraca uwagi na moje słowa 2. Nie naśladuje zwierzatek 3. Mało mówi (mama tata baba dzidzia ciocia da tak Zuzia) 4 nie sygnalizuje swoich potrzeb np ze chce jeść pić Sporo też robi 1. Pokazuje paluszkiem jak o coś zapytam np gdzie jest stół kwiatek samochodzik 2. Podaję mi np. Buty jak poproszę Poznaje kotka pieska sowe papuge czy moje dziecko może mieć opuznione rozwój ładnie się bawi jak chce z bratem nie lubi się dzielić wszystko jest jego uśmiecha się odwzajemnia uśmiech proszę o porade

Szanowna Pani, niestety ale nie jestem w stanie poprzez portal odpowiedzieć na Pani pytanie. Proszę udać się do pediatry. Pozdrawiam