Czy moje BMI jest odpowiednie?

Jestem kobieta-14 lat. Mój wzrost 160, waga-45 kg. Prowadzę aktywny tryb życia. Jogging, aerobik, gram w siatkówkę, piłkę ręczną i nożną...
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 17,57 i znajduje się między 10 a 25 percentylem. Taka masa ciała jest prawidłowa, ale jednocześnie zakres ten nazywany jest szczupłością.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna. Pomoże Ci to zachować ładną sylwetkę i zdrowie.
Pamiętaj aby zachować umiar w spożywaniu takich produktów jak - słodzone napoje gazowane, słodycze, produkty typu fast-food, chipsy, przekąski słone.

Włącz do swojej diety świeże warzywa i owoce, pij wodę mineralną zamiast soków owocowych.

Pozdrawiam