Czy moje ciśnienie i puls są prawidłowe?

Witam! Moje ciśnienie wynosi 131 na 103. Czy to prawidłowe? A puls to często od 80 do 100. Moje serce często bije szybko przez cały czas. Serce nie potrafi normalnie pracować. Byłam u kardiologa i badania ekg to wszystko w porządku. Skąd to przyspieszenie pracy serca? W nocy czasem mocno bije serce. Co może być przyczyną przyspieszenia pracy serca? Proszę o odpowiedź

Lek. Bartosz Domagała

Za wysokie jest ciśnienie rozkurczowe oraz szybkość akcji serca. Może to stres? Na pewno nie jest to norma i należy to diagnozować