Czy moje dolegliwości mogą być spowodowane zapaleniem żołądka?

Witam, w 9 miesiącu ciąży dokuczała mi zgaga i po jedzeniu odczuwałam przeszywający ból w plecach w odcinku piersiowym. Obecnie bóle pleców pozostały tylko że ból jest bardziej rozlany i nasila się szczególnie po słodyczach i ciężkostrawnych potrawach. Zrobiłam gastroskopię. Wyszło przewlekle zapalenie żołądka i dwunastnicy oraz nadżerki na dwunastnicy. Czy moje dolegliwości mogą być spowodowane zapaleniem ? Czy powinnam poszerzyć diagnostykę. Proby wątroby amylaza w krwi w normie. Wykonałam mri jamy brzusznej i tez wszystko w normie.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wymienione przez panią objawy mogą towarzyszyć patologii żołądka i dwunastnicy, jednakże dla pewności polecałbym pani udać się do lekarza w celu zebrania szerszego wywiadu, dokładnego badania klinicznego i ewentualnej diagnostyki dodatkowej. Pozdrawiam i życzę zdrowia.