Czy moje dolegliwości mogą wskazywać na problemy hormonalne?

Witam serdecznie. Chciałam prosić o poradę. Od okresu dojrzewania mam kłopoty ze zdrowiem w postaci pojawiających się na udach, boczkach i piersiach rozstępów. Mam nieregularne miesiączki i cierpię na depresję lękową. Mam również lekkie problemy z wagą. Odżywiam się przyzwoicie, rzadko jadam fast foody raczej staram się jeść wszystko po trochu. Nie jestem osobą otyłą. Mam lekką nadwagę około 3 kg. Mimo tego mam często wzdęty brzuch. Dodatkowo ciągle zmagam się z problemami skórnymi w postaci pojawiających się zajadów oraz pryszczy w różnych miejscach np. na piersiach, plecach, pachwinach, a także co jakiś czas pojawia się u mnie rumień na którymś z policzków. Czesto także z powodu niewielkich uderzeń pojawiają się siniaki na mojej skórze. Często pobolewa mnie kręgosłup (jak wstaję to nie potrafię się wyprostować bo boli odcinek lędźwiowy) Rany natomiast goją się błyskawicznie. Wszystkie podstawowe wyniki z krwi są u mnie dobre. Nie mam podwyższonego cukru, hemoglobina oscyluje w granicach 13-14. Tarczyca u mnie w porządku. Badałam gdyż mam duże oczy lekko wytrzeszczone oraz bardzo pogrubioną szyję. Na szyi zbiera się tłuszcz przez co mam podwójny podbródek. Od dziecka miałam jedynie zawsze podwyższony cholesterol. W wieku 12 lat miałam cholesterol wynoszący 240. Rosną mi również włosy w nietypowych miejscach np. mam pojedyncze włosy w okół sutków i na brzuchu. Pomimo problemów z okresem i problemów z nadmiernym wydzielaniem się śluzu z pochwy cytologię mam dobrą. Nigdy nie robiłam badań hormonalnych poza tarczycą. Czy to może wskazywać na problemy hormonalne? Gdzie się udać by otrzymać skierowanie na badania hormonalne?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana jest wizyta u endokrynologa i diagnostyka hormonalna.