Czy moje dolegliwości mogą wskazywać na wrzody?

Witam, Od listopada 2017 roku boli mnie brzuch a dokładnie ból jest nad pępkiem i lekko po prawej stronie pępka, był okres w tym roku ze w ogóle się nie pojawiał dopóki nie zaczęłam zażywać clemastinum Hasco po 3 dniach musiałam odstawić ponieważ ból był nie do zniesienia, pojawiał się wieczorem lub w nocy i to był bol który mi towarzyszy od tamtego roku taki ssący i do tego boli i tez pojawiał się z rana a również tak godzinę lub kilka godzin po jedzeniu. Badania usg nic nie wykazały, do lekarza boje się iść bo obawiam się gastroskopii. Czytałam tez trochę o tym i czy to mogło by wskazywać na wrzody? Objawy mam dokładnie takie same:( a często choruje na grypy żołądkowe oraz inne choroby gdzie co miesiąc musiałam zażywać lekki...

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu, dokładnie opisać swoje objawy, on zleci konieczne badania i zadecyduje, czy gastroskopia jest konieczna. Może to badanie wykonywać w znieczuleniu, warto o to zapytać lekarza, lub poszukać ofert prywatnych w Pani mieście.