Czy moje dolegliwości wskazują na menopauzę?

Mam 45 lat i dziwne objawy. Jeszcze dostaję okres, ale on trwa 8 do 10 dni, mam takie objawy, jak: zawroty głowy, nerwowość, czasami płaczę, w pracy nie mogę sobie poradzić, nie mogę się skupić, moje życie seksualne się skończyło bardzo dawno, a także miewam uderzenia gorąca w głowę. Trwa to tylko 5 do 10 minut, najgorsze są te poty, jestem też bardzo wybuchowa. Bardzo dziękuję i proszę o poradę
45 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Menopauza jest to ostatnia miesiączka. Okres okołomenopauzalny może zacząć się już na kilka lat przed samą menopauzą. Dolegliwości, jakie Pani wymieniła, rzeczywiście z dużym prawdopodobieństwem mogą być z tym związane.
Warto udać się do ginekologa, w celu badania kontrolnego oraz omówienia wskazań i przeciwwskazań do HTZ - zwłaszcza, jeżeli objawy te utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat objawów menopauzy.

Serdecznie pozdrawiam!