Czy moje dolegliwości wskazują na początki depresji?

Witam, jestem 23- letnią kobietą i samotną mamą dwójki malutkich dzieci. Dość przykrych i trudnych chwil w życiu doświadczyłam, ale jestem silna i dobrze sobie radze, raz lepiej a raz gorzej, do tego dochodzą sprawy codzienne, dzieci itp, jest tego troche a jestem z tym sama, bez żadnej pomocy. I tu rodzi się moje pytanie, czy normalnym jest to, ze raz na jakis czas dopada mnie pustka., totalna w głowie, trace pocZucie sensu, bierze mnie ten stan tak nagle, tak jakby umysł sie wyłączył żeby odpocząć. Czuje sie wtedy jak za ścianą, nieobecna. Czy to początki depresji , czy po prostu bardzoo zly dzień?

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia
Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała Pani
jakieś trudne, stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże
emocjonalne, to znaczy, że są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,
stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Pani objawy wskazują na zaburzenia depresyjno-nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby jak najprędzej
rozpoczęła Pani leczenie, psychoterapię.
Aby skutecznie Pani pomóc należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem i do spotkań
terapeutycznych, podczas których odzyska Pani równowagę
wewnętrzną, zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie z emocjami,
ze stresem i trudnymi sytuacjami, a także odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Szanowna Pani,
jeśli stan niemocy utrzymuje się 1-2 dni, może wynikać z przemęczenia psycho - fizycznego, jest Pani samotną mamą dwójki dzieci, więc tych obowiązków, problemów wynikających z codzienności jest nadmiar. Stan, który Pani opisuje może być reakcją organizmu na przeciążenie psycho - fizyczne. Zalecany jest zdrowy styl życia, relaksacja fizyczna, odpoczynek, sen = regularnie, w celu utrzymania homeostazy organizmu.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
tel.: 696450393