Czy moje dziecko jest zagrożone autyzmem?

3latek nie lubi jedzenia na gołym ciele nóg czy brzucha,obcinania paznokci u nóg ( u rąk już bez strachu,normalnie) mycia głowy-choć i tu coraz to lepiej i juz prawie pokonane i jest nie jadkiem raczej-wybredny. martwi nas opóźniona mowa i układanie czasem czegoś według kategorii jak jest w nowym miejscu,oraz w żedzie np książek czy kredek-nie przeszkadza mu bałagan który sam zrobi czy ktos inny -czy moze być zagrozony autyzmem ??? wizyta za 3 tygodnie-zwariuję z czekaniem-prosze o odpowiedź.

Witam. Podała Pani zbyt krótki i lakoniczny opis funkcjonowania dziecka, aby można było postawić wiążącą diagnozę. W tym, co Pani pisze o dziecku można doszukać się wielu niepokojących symptomów. Jednakże proszę uzbroić się w cierpliwość i zaczekać do wizyty w placówce specjalistycznej, diagnozującej autyzm. Do tej wizyty proszę się przygotować - dokładnie sobie przypomnieć (i najlepiej zapisać) wszystkie te objawy, który wydają się Państwu niepokojące w funkcjonowaniu dziecka To ułatwi postawienie diagnozy. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Warto spokojnie poczekać na konsultacje i diagnozę. Nie każde jednak odstępstwo od typowego rozwoju jest zaburzeniem, a z drugiej strony- każde dziecko ma pewne swoje "fanaberie" i przyzwyczajenia wynikające z różnych doświadczeń. To dobrze, że są Państwo uważni na różne sygnały i ze zamierzają Państwo skorzystać z fachowej pomocy. Warto na nią cierpliwie zaczekać.

Witam,
proszę poczekać na diagnozę. Z tak krótkiego opisu mogą wynikać błędne wnioski, które zapewne nie uspokoiłyby Pani. Opisane symptomy mogą świadczyć o autyzmie, zaburzeniach integracji sensorycznej lub po prostu wynikać z osobowości dziecka. Bardzo dobrze, że zauważa Panie takie symptomy i chce skorzystać z profesjonalnej diagnozy.
Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trzeba poczekać na termin wizyty i wtedy wiele się wyjaśni. To mogą być tez zaburzenia z odbiorem i przetwarzaniem bodźców. Proszę poszuksćvterapeuty integracji sensorycznej i zrobić badania w tym kierunku.

Dobry artykuł/wywiad o integracji sensorycznej:https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fdziecko.siostraania.pl%2Fintegracja-sensoryczna-jak-wspierac-rozwoj-dziecka-wywiad%2F&h=ATMqFibaQk-T7rbSSYEnBU-9eE54Qr0M5GZXzwe1oMG5BJjv8JC4g3G2NZcJcEMbQjd5A6gh9An0c5tnJciw3eryAxNfqil9j9NBrU76NJhcqOSL3krW63wyOpPzMDJBzQ&s=1&enc=AZMAv7b-eeRfcB6LYaEEnjWDBPotK8qqxBCY5yvMBC16UfqkjzqH6KsGzhOuWTvtTbO04bbg_gK8g5Or_xbR7bvgzk4bIGhZG3ECK5ExxUHAfA

Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu