Czy moje dziecko ma ADHD?

czy mój 9letni syn ma ADHD? Ciagle pyskuje do mnie i męża. Kłóci sie, dokucza co sprawia mu wielka przyjemnosc. Wspina sie wszedzie. Nie zdaje sobie sprawy, że może stać mu sie krzywda. Jest po prostu wszedzie, nawet na stole. Buzia mu sie nie zamyka a jak nie mowi to wydaje odglosy. Odrabiajac lekcje zaczyna placzem. Zamiast 10min robimy 1 zadanie godzine. Mowi ze go nie kochamy i jestesmy wredni. Zadne kary na niego nie dzialaja a w szkole dyplomy z wyroznieniem za prace i wzorowe zachowanie

Dzień dobry myślę że to nie jest ADHD jednak na pewno Państwo z synem powinni skorzystać z konsultacji psychologicznej. Pozwoli to rozwiązać problem, być może gdzieś popełniają Państwo błąd, być może jeszcze w czymś innym tkwi problem. Ważne żeby próbować sobie pomóc, gdyż zdaję sobie sprawę że musi być Państwu bardzo ciężko. Zachęcam do wizyty u psychologa.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, polecam skonsultować się z psychologiem dziecięcym w celu przyjrzenia się problemowi dogłębniej. Fakt, że syn ma wzorowe zachowanie w szkole poddaje w wątpliwość ADHD w jego przypadku. Problem z zachowaniem w domu jednak jest więc należałoby znaleźć jego przyczynę i wspólnie nauczyć się reakcji wygaszających. Pozdrawiam, Monika