Czy moje dziecko może urodzić się chore- toksoplazmoza?

Jestem w 21 tygodniu ciąży, zrobiłam badania na toksoplazmozę, wyniki wyglądają następująco: Toksoplazmoza IgG 168 Toksoplazmoza IgM 0.82 HBsAg ujemny.

Lekarz skierował mnie na badanie awidoczności gg. Bardzo się boję, czy jest poważne zagrożenie dla mojego dzidziusia? Proszę o pomoc. Daria

Witam serdecznie.

Badania wskazują na to, że przechorowała Pani toxoplazmozę. Jednak nie wiadomo kiedy to nastąpiło. Badanie awidności ma na celu określenie kiedy była Pani chora. Dopiero po tym badaniu będzie można określić czy istnieje zagrożenie dla dzidziusia.
Na razie proszę być dobrej myśli i jak najszybciej wykonać zlecone badanie.
Pozdrawiam