Czy moje hormony są w porządku?

Mam 29 lat. Mój problem polega na tym że mam bardzo małe piersi. A prawie w ogóle ich nie mam. Nawet najmniejszy biustonosz jest za duży. Przy wzroście 153 ważę 41 kg. Czy może to być problem z jakimś hormonem? Czy można wykonać jakieś badanie, aby sprawdzić co jest przyczyną tak małych piersi? Dodam, że praktycznie w ogóle też nie mam owłosienia pod pachami (parę włosków). Czy ma to jakiś związek z małymi piersiami? Bardzo proszę o poradę.

29 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wymienione objawy mogą sugerować hipogonadyzm, czyli niedobór hormonów odpowiedzialnych za wykształcenie cech charakterystycznych dla danej płci. Nie napisała Pani czy występują zaburzenia miesiączkowania.
Wskazana jest wizyta u ginekologa-endokrynologa, który rozpocznie diagnostykę od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, następnie zbada Panią. Te elementy są niezbędne dla właściwego zaplanowania dalszego postępowania.

Pozdrawiam