Czy moje leki antydepresyjne mogły zaszkodzić ojcu?

Cześć, mam pewien problem. Kilka lat temu doskwierała mi fobia społeczna i depresja. Przyjmowałem kilka różnych leków a część z nich pozostała w schowku - mozarin i rispolept. Mój ojciec ostatnio strasznie szalał i robił problemy o byle co. W końcu sam dostrzegł że coś w jego idealnej osobie jest nie tak i postanowił działać - sięgnął po pozostałości po mojej psychoterapii. Zażył najprawdopodobniej 2-3 tabletki rispoleptu 4mg. Nigdy wcześniej nie miał kontaktu z taką substancją i aby było jeszcze weselej doprawił się alkoholem. Początkowo czuł się okay, jakieś jego wewnętrzne napięcia odeszły ale potem zaczęło mu się mieszać w głowie i poszedł spać w środku dnia. Teraz wstał i jest wesolutki, rozkojarzony, z łatwością okazuje pozytywne emocje. Leków już się pozbyłem. Czy taki pojedynczy epizod może mieć jakiś negatywny wpływ na jego już ostro zarytą kondycję psychiczną?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Rozumiem, że opisane przez Pana zdarzenie, pozostało epizodem,
za Pana słowami: "... taki pojedynczy epizod.. ."

Zaprezentowane przez Pana symptomy (u Pana Ojca) są wskazaniem do osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, celem szczegółowej diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia.

Z przesłaniem dla Pana pomyślności i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605