Czy moje OB nie jest zbyt wysokie?

Witam, proszę o interpretację wyników krwi: OB=21 RBC=4,75 MCV=91 HCT=43,1 MCH=29,7 MCHC=32,8 RDV=22,2% No=5 WBC=5,0 HGB=14,1 PLT=198 MPV=9,4 PCT=0,186 PDW=45,3% LYMPH=97,8% thr=27. Czy OB nie jest zbyt wysokie? W czasie badania przechodziłem lekką infekcję gardła, ale nie jestem pewien, czy akurat to mogło mieć wpływ na podwyższenie OB. Ogólnie badania były robione pod kątem bólu w okolicy jamy brzusznej. Czy mogą one świadczyć o tym, że dzieje się jednak coś niedobrego? Mężczyzna, wiek 32 lata.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Faktycznie OB, RDW i limfocyty są podwyższone. Infekcja mogła mieć wpływ na wyniki badań, ale jest to tylko jedna z możliwości. Przyczynami mogą być również niedokrwistość, nowotwory, choroby rozrostowe krwi, choroby autoimmunologiczne w zawałach mięśnia sercowego, w urazach, złamaniach kości, w niedoczynności i nadczynności tarczycy, w hipercholesterolemi.
Jeżeli towarzyszą Panu bóle jamy brzusznej i do tej pory badanie krwi było jedynym wykonanym badaniem, warto wykonać USG jamy brzusznej, aby upewnić się, że wszytko jest w porządku.
W przypadku braku zmian w jamie brzusznej i braku jakichkolwiek innych objawów, warto powtórzyć morfologię za jakiś czas, by skontrolować, czy wyniki się poprawiły.
Pozdrawiam!