Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje objawy mają związek z nerwicą?

Otępienie, nerwica, a zmiany w mózgu. Witam, mam dwadzieścia lat i zmagam się ze stanami depresyjnymi i nerwicą. Od kilku dni czuje, że przestaje myśleć logicznie, mam problemy z pamięcią (głównie podczas rozmowy z kimś zdarzy się, że zapomnę o tym o czym było mówione kilkadziesiąt minut temu), mam problemy z koncentracją, a gdy stres nasili się do takiego stopnia to nawet problemy ze snem przez co nie jem, ani nie pije. Już nie wytrzymuje w tym stanie, proszę o jakąś radę, dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 3 miesiące temu

Rozpoznanie nerwicy

Witam Pana,
Niemożliwe jest skoncentrowanie się nad czymkolwiek, logiczne myślenie czy też nauka i zapamiętywanie, jeżeli człowiekowi stale towarzyszy napięcie psychiczne, niepokój, rozdrażnienie, gonitwa myśli, ogromny smutek, wszechogarniający lęk…, a przy tym wszystkim nieumiejętność odpoczywania i problemy ze snem. Problemy ze snem, z koncentracją i z pamięcią to objawy często towarzyszące depresji i zaburzeniom nerwicowym. Jeżeli stwierdzono u Pana stany depresyjne i zaburzenia nerwicowe, to przede wszystkim tym należy się zająć. Pomocne mogą być techniki relaksacyjne, medytacja i wszelka aktywność fizyczna, jednak nie są w stanie wyleczyć depresji ani zaburzeń nerwicowych. W tym przypadku „dobre rady” na portalu też raczej nie pomogą. Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję, zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii. Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii. Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną, wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz, psycholog, konsultacje@psycholog24online.pl tel. 505 075 298, http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy