Czy moje objawy mogą być na tle nerwowym?

Witam. Mam nurtujący problem. Otóż w kwietniu zachorowałam na grypę, po której pół roku nie mogłam dojść do siebie. Byłam wrakiem człowieka. Strasznie słaba. To był nienaturalny stan, nie wiedziałam czy przezyję... Teraz jest grudzień, nadal jestem słaba ale nie tak jak wtedy. Natomiast stało się coś dziwnego. Raz w tygodniu przeważnie dostaję ogromnego lęku i poczucia ogromnej słabości. Do tego drży mi całe ciało. Wszystkie badania miałam robione. niby są ok. Dostałam afobam na ataki paniki od psychiatry. Moje pytanie brzmi czy moje objawy mogą być na tle nerwowym? Ten lęk oraz jednocześnie osłabienie? Nie potrafię nawet nazwać tego co wtedy czuję... Afobam biorę dwa tyg, narazie ataki wracają. Będę wdzięczna za pomoc. Ilona

Dzień dobry, opisywana przez Panią sytuacja może wskazywać na tło psychiczne problemu. Jednak, aby to zdiagnozować potrzebna jest konsultacja i omówienie tego z psychologiem czy psychoterapeutą, który pomoże Pani wskazać, co jest przyczyną i zaproponować formy leczenia.
Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.