Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje objawy mogą być wynikiem niedoczynności tarczycy?

Witam . Od kilku lat leczono mnie antydepresantami zwalając mój brak sił, rozdrażnienie,osłabienie i ucisk w klatce piersiowej i otępienie na depresję. Ostatnio robiłam badania na tej wynik 2.9 a ft 4 - 0.97 gdzie norma to 1-1.60.Pszłam z tym do endokrynologia.Pani doktor stwierdziła po usg ze to hashimoto i zapisała mi suplementy a mianowicie witaminy: D, cynk i Selen.dodam że rok temu zatrzymała mi się miesiączka i wykryto u mnie pcos jak również wysokie androgeny.przez ostatnie 2 miesiące straciłam 1/3 włosów.stąd moje pytanie czy powinnam przyjmować lewotyroksynę?czy moje objawy mogą być wynikiem niedoczynności tarczycy?przyjmuje antydepresanty i antykoncepcję na pcos A ona nie pomagają na moje objawy osłabienia i otępienie. Czy zrobić krok do przodu i zacząć brać tyroksynę?czy ona mi nie zaszkodzi i jeśli tak to jakie dawki bo endokrynolog stwierdziła że 0.25 eutyrox nie zmieni nic.
KOBIETA, 32 LAT 9 miesięcy temu
Lek. Wojciech Zygmunt
70 poziom zaufania

Jeżeli niedoczynność tarczycy zacznie postępować to jak najbardziej wskazana będzie suplementacja hormonalna lewotyroksyną. Decyzja co do leczenia pozostaje jednak w rękach endokrynologa. Jeżeli stan pani samopoczucia pogarsza się, polecam kolejną wizytę u endokrynologa, by omówić tą kwestię.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy