Czy moje objawy mogą być wynikiem niedoczynności tarczycy?

Witam . Od kilku lat leczono mnie antydepresantami zwalając mój brak sił, rozdrażnienie,osłabienie i ucisk w klatce piersiowej i otępienie na depresję. Ostatnio robiłam badania na tej wynik 2.9 a ft 4 - 0.97 gdzie norma to 1-1.60.Pszłam z tym do endokrynologia.Pani doktor stwierdziła po usg ze to hashimoto i zapisała mi suplementy a mianowicie witaminy: D, cynk i Selen.dodam że rok temu zatrzymała mi się miesiączka i wykryto u mnie pcos jak również wysokie androgeny.przez ostatnie 2 miesiące straciłam 1/3 włosów.stąd moje pytanie czy powinnam przyjmować lewotyroksynę?czy moje objawy mogą być wynikiem niedoczynności tarczycy?przyjmuje antydepresanty i antykoncepcję na pcos A ona nie pomagają na moje objawy osłabienia i otępienie. Czy zrobić krok do przodu i zacząć brać tyroksynę?czy ona mi nie zaszkodzi i jeśli tak to jakie dawki bo endokrynolog stwierdziła że 0.25 eutyrox nie zmieni nic.

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli niedoczynność tarczycy zacznie postępować to jak najbardziej wskazana będzie suplementacja hormonalna lewotyroksyną. Decyzja co do leczenia pozostaje jednak w rękach endokrynologa. Jeżeli stan pani samopoczucia pogarsza się, polecam kolejną wizytę u endokrynologa, by omówić tą kwestię.