Czy moje objawy mogą świadczyć o nawrocie depresji?

Dzień dobry, od kilku tygodni czuję się osłabiony. W niektóre dni z trudem robię kilka kroków, nie mam siły na codzienne czynności np. umycie się i zrobienie sobie posiłku. Bywa, że po dwugodzinnym (z przerwami) spacerze potrzebuję kilku godzin odpoczynku, brakuje mi sił na powrót z kilkukilometrowej wycieczki na rowerze, choć od dawna jestem aktywny fizycznie (biegam i jeżdżę na rowerze). Mam 27 lat. Od kilku lat zmagam się ze zdiagnozowaną depresją i podejrzewam, że to kolejny jej nawrót. Chciałbym jednak wykluczyć inne możliwości, dlatego chciałbym zapytać, jakie badania powinienem wykonać w tej sytuacji. Zbadałem już poziom żelaza we krwi i jest w normie.

Dzień dobry, Duże uznanie dla Pana, że obserwuje Pan samego siebie
i jest pan uważny. Najlepiej skorzystać z porady lekarza rodzinnego, który zaproponuje panu wykonanie kompleksowych badań. Od nich będzie zależeć dalsze leczenie, ewentualna psychoterapia i farmakoterapia. Pozdrawiam

Dzień dobry
Najlepiej pójść na wizytę do psychiatry, dobierze lub zmieni leczenie. Warto pomyśleć, jeśli ma Pan siłę, o psychoterapii: indywidualnej lub grupowej. Gdyby wolał Pan on-line, zapraszam do kontaktu.
Warto na razie oszczędzać siły i zamiast 2 godzin spaceru, ograniczyć się do 1 godziny lub 2 x po pół godziny.
Życzę zdrowia i pozdrawiam serdecznie
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary