Czy moje objawy mogą wskazywać na helicobacter pylori?

Witam. Od dluzszego czasu mam problem z gardlem. Nie moge wypic kawy czy herbaty ani zapalic papierosa bo zaraz mam odruch wymiotny. Rano zaraz po przebudzeniu mam uczucie jakby gardlo. Bylo zwezone. Wykryto u mnie helicobacter pyroli, dostalem antybiotyki , biore juz 4 dzien z 7 a zamiast byc coraz lepiej jest gorzej, gardlo mnie skrobie, piecze, nie wiem co robic. Czy helicobacter daja takie objawy? I czy nie powinno juz byc lepiej?

Lek. Michał Lenard

Pana objawy mogą wskazywać na refluks żołądkowo-przełykowy, który może towarzyszyć infekcji H. pylori. Jeżeli po zakończeniu przepisanego leczenia objawy nie ustąpią, konieczna będzie wizyta kontrolna u Pańskiego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!