Czy moje objawy mogą wskazywać na jawną celiakię?

Witam,mam 23 lata, chodzę regularnie kilka lat na siłownię, prowadzę aktywny tryb życia. czy moje objawy mogą wskazywać na jawną cekiakie?przewlekła Biegunka ok 1rok , bardzo cuchnace, żółtego koloru lub żółto brozowe z domieszką śluzu,polplynne i papkowate z resztkami pokarmowymi. dokuczaja mi bóle kostno- stawowe zwłaszcza przy plecach i stawy miednicowe , bóle podbrzusza po posiłku lub naczczo, utrata przednich zębów szkliwa zebnego i bezbolesne gnicie zębów, spadek masy ciała, brak apetytu, stany depresyjne, impulsy nerwowe, osłabienie. P/c. P endomysium( EmA) IgG ujemny P/c endomysium (EmA) IgG ujemny P/c. Gliadynie (AGA-GAF) - 3X Iga ujemny P/c. P. Gliadynie (AGA-GAF-3X)IgG wynik słabo dodatni Miano <1:10 wynik ujemny Miano >1:10 wynik dodatni - wynik słabo dodatni -wynik dodatni -wynik wysoko dodatni czy na podstawie moich wyników i dolegliwości można stwierdzić iż mam cieliake lub jest tego bardzo duże prawdopodobieństwo? Dodam że usg 2x robione, wszystko ok, mam niedobry witamin z grupy B najbardziej,morfologia ok, jedynie co to bilirubina całkowita skoczyła na 27, 7norma do 20,5 ale problemy wyżej wymienione dokuczaly mi dużo dużo wcześniej zanim skoczyła. zanim się zwiększyła Lecz na usg też nic nie wyszło z wątroba, tarczyca cała.mam dużo badań z krwi,. Bardzo dziękuję za interpretacje wyników i wyrażenie swojego zdania, pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

O potwierdzeniu celiakii mówi wynik badania histopatologicznego wycinków pobranych z jelita cienkiego, które są oceniane wg. skali Marsha. Polecam wykonać gastroskopię. Pańskie objawy budzą także podejrzenie nieswoistej choroby zapalnej jelit (choć objawy nie są bardzo charakterystyczne). Z tego względu polecałbym również wykonanie kolonoskopii. Proszę pamiętać, że dieta bezglutenowa stosowana przez dłuższy czas może być powodem zafałszowania wyników badań przeciwciał. Aby wynik był wiarygodny, należy utrzymywać przez kilka tygodni normalną dietę, w której występują produkty glutenowe. Pozdrawiam i życzę zdrowia.