Czy moje objawy mogą wskazywać na nerwicę?

Witam. Mam 21 lat, zawsze bylem uwazany za osobe ciagle uśmiechniętą, ktora chodziła z "podniesionym czołem". Natomiast jakieś połroku temu zaczołem być strasznie rozkojarzony coś jakby pijany na umyśle, a w rzeczywistosci trzeźwy, stracilem radość życia i osłabłem fizycznie. Sądze ze to było spowodowane moja była dziewczyną która nic nie dawała a tylko oczekiwała i ciagle wzbudzała u mnie wine i pogarszała moją samoocene. Po zerwaniu radosc zycia chyba lekko wrociła, lecz mam problem z żoładkiem, czuje jakby mozna powiedziec coś w nim falowało, jakbym sie czegos bał. Stracilem apetyt, mam ciagłe wzdęcia i cierpie na bezsenność. Dodatkowo co jakis czas ten bol zoladka jest wiekszy, nie potrafie zapanowac wtedy nad swoim ciałem, cały sie trzęse i nie moge znaleźć sobie miejsca, nwm czy chodzić, czy siedzieć, czy sie położyć, coś okropnego. Czy to może być nerwica?

Witam,
prezentowane objawy mogą mieć podłoże psychogenne, nerwicowe.
Jednak wymagana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka gastrologiczna oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Zaburzenia lekowe, depresyjne skutecznie leczy się metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana,
Warto skonsultować swoje problemy z lekarzem i wykonać
badania w celu wykluczenia przyczyn somatycznych.
Jeżeli wyniki będą w porządku, to znaczy że bezsenność,
problemy żołądkowe, brak energii życia i pozostałe objawy
mają podłoże psychologiczne, np. stres, niska samoocena,
przykre doświadczenia w przeszłości, zaburzenia depresyjne
czy zaburzenia nerwicowe …
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do źródła Pana obniżonej energii życiowej itd.
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, podczas której wzmocni
Pan poczucie własnej wartości, odzyska Pan równowagę
wewnętrzną i odzyska Pan życiową energię oraz radość życia.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl