Czy moje objawy mogą wskazywać na ziarnicę?

Od ponad roku mam guzki po obu stronach szyi. Wcześniej były one pojedyncze teraz są w pakietach i powiększone. Od hematologa dowiedziałam się tylko, że trzeba mi pobrać węzeł do badania. Od kilku dni czuje bóle stawów, kości, bolą mnie ramiona, obojczyki, kark, kolana. Nie gorączkuję, jednak odczuwam senność i nie mam na nic siły, boli mnie również głowa. Limfocyty 40,8 %, Neutrofile 46%, Eozynofile 2% (gdzie norma to 2-4) OB 8. MCH dolna granica 28,1 pg (norma 28-36). Pozostałe wartości w normie. Kobieta lat 25.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Tak jak już wielokrotnie pisałam odpowiadając na pytania z serwisie, wyniki badań należy interpretować w całości i w odniesieniu do pacjenta. Trudno więc postawić jakiekolwiek wnioski na podstawie nadesłanych przez Panią informacji. Szczególne znaczenie ma to przy ocenie rozmazu krwi. Rozmaz automatyczny pozwala jedynie na wstępną ocenę i nie należy się nim do końca sugerować.

Jest Pani jak rozumiem w trakcie diagnostyki. Pobranie węzła chłonnego pozwoli na stwierdzenie, jaka jest przyczyna Pani dolegliwości. Aktualnie trudno jest określać prawdopodobieństwo, czy jest to ziarnica. Proponuję poczekać na wyniki badań.

Pozdrawiam serdecznie