Czy moje objawy mogą wynika z przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Od trzech miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne yasminelle. Do tej pory wszystko było w porządku i tabletki nie powodowały żadnych skutków niepożądanych. Niestety ostatnio w trzecim tygodniu przyjmowania blistra zapomniałam wziąć jednej tabletki a minęło więcej niż 12 h, dlatego właśnie zgodnie z ulotkoą nie zrobiłam 7 dniowej przerwy i zaczęłam od razu przyjmowanie następnego blistra. Niestety w ciągu tego czasu ciagle utrzymuje się krwawienie środcykliczne, mam zmiany nastroju, wzmożony apetyt, białe przebarwienia na nogach a dzisiaj dodatkowo czerwona i szczypiąca skore wokół ust i na brodzie. Czy to możliwe ze jest to wynikiem braku przerwy w przyjmowaniu tabletek i to skutki uboczne, czy powinnam przestać przyjmować tabletki, czy kontynuować przyjmowanie jeszcze 10 tabletek i normalnie zrobić 7 dni przerwy ?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę normalnie kontynuować przyjmowanie tabletek, zrobić 7 dniową przerwę i zobaczyć w kolejnym cyklu, czy objawy miną. Jeśli w dalszym ciągu utrzymywałyby się, albo uległy nasileniu, proszę się udać do ginekologa w celu zbadania.