Czy moje objawy świadczą o anoreksji?

W odp. na pani pismo chciałabym dodać, że: kiedyś tak, uważałam, że jestem przy tuszy (gruba), ale obecnie tak nie uważam. Jestem zadowolona ze swojej teraźniejszej wagi. Jem na przymus, ponieważ nie mam apetytu, a czasem w pracy bywa, że nie mam chwili czasu, by cokolwiek zjeść, a potem tak myśli o jedzeniu zachodzą w niepamięć i myślę tylko, żeby skończyć pracę i wrócić do domu, tam cokolwiek zjeść, coś porobić w domu i położyć się spać i zacząć nowy dzień... Tak każdego dnia. Mogłabym się nazwać typem pracoholika!!!

Jeżeli chodzi o konsultację z lekarzem rodzinnym, to udałam się do niego i powiedziałam mu o zaistniałej sytuacji i skierował mnie na różne badania, min: badanie krwi i moczu i inne oraz dał skierowanie do neurologa, ponieważ zapomniałam dodać w poprzednim pytaniu, że mam brak czucia, tzn. nie mam od dłuższego czasu łaskotek ani po uderzeniu w kolana tików... NIE WIEM CZYM TO MOGŁO BYĆ SPOWODOWANE? ZACZĘŁAM MARTWIĆ SIĘ O ZDROWIE!!! NIE WIEM CO JEST ZE MNĄ NIE TAK!!!! Czy mogło to być spowodowane przez moje kilkanaście lat ćwiczeń i treningów? Trenowałam od lat kajakarstwo górskie, biegi, gimnastyka, pływanie, podnoszenie i wyrywanie ciężarów itp. Obecnie nic nie trenuję, jedynie jestem w ciągłym ruchu i od czasu do czasu jeżdżę rowerem i czasem gimnastyka. Proszę o pozytywną odp. DZIĘKUJĘ ŚLICZNIE:) DO USŁYSZENIA.... POZDRAWIAM

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rozpoznanie anoreksji na podstawie przedstawionego opisu wydaje się mało prawdopodobne.
Pragnę jednak podkreślić, że potwierdzenie lub wykluczenie występowania danego zaburzenia jest możliwe wyłącznie na podstawie osobistego badania lekarskiego.
Opisywane pzrez Panią problemy zwiazane z czuciem są mało charakterystyczne, pewien wpływ może mieć intensywny trening fizyczny w przeszłości. Przyczynę z pewnością wyjaśnią zlecone badania oraz konsultacja neurologiczna.
Proszę być dobrej myśli.

Serdecznie pozdrawiam