Czy moje objawy świadczą o nerwicy, czy są następstwem przebytego urazu lub rozwijającej się choroby?

Witam, pięć miesięcy temu uderzyłam się w głowę, w następstwie czego nękały mnie zawroty głowy (przez ok. 1,5 mies.). Lekarz neurolog stwierdził, iż jest to tylko mikrouszkodzenie i nie ma potrzeby robić tomografii. Dodam, że w tym czasie bardzo martwiłam się o swoje zdrowie. Objawy w końcu ustąpiły, ale teraz od ok. tygodnia znów się nasiliły. Ponadto, niedawno wylądowałam na pogotowiu, ponieważ odczuwałam kłucie i kołatanie serca. Obecnie objawy te ustąpiły samoistnie, ale - zgodnie z tym co napisałam powyżej - ponownie powróciły objawy neurologiczne. Odczuwam czasami ból w okolicach potylicy, a także lekkie zawroty głowy, drętwienie lub mrowienie kończyn (zwłaszcza lewej ręki), a także dziwne "skoki" mięśni. Oprócz drgających mięśni pewnego dnia odczuwałam także dziwne kłucie skóry (na całym ciele), musiałam się powstrzymywać, aby się nie drapać. Bardzo proszę o pomoc - czy są to objawy choroby neurologicznej, czy może nerwicy?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane dolegliwości są dość niecharakterystyczne i mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe pod postacią somatyczną.
Jest mało prawdopodobne, aby obecne objawy powstały wskutek urazu głowy, jeśli uraz był bez utraty przytomności. Wątpliwości może wyjaśnić badanie lekarskie oraz badania neuroobrazowe (tomografia komputerowa). W tej sytuacji polecam ponowną konsultację u neurologa. Jeśli wyniki badań będą prawidłowe, wskazany byłby kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą.

Z pozdrowieniami