Czy moje objawy świadczą o przewlekłym zapaleniu trzustki?

Dzien dobry. Mam pytanie. Czy mam PZT? Elastaza w kale 303. Amylaza w krwi i moczu robiona 2x OK. Lipaza Ok 2x. Kal 3 razy bez pasozytow. Nadtrawione wlokna miesne pojedyncze i tyle reszta ok. Mocz 3 x ok wszystko. Pasma sluzu raz widoczne liczne pozniej juz pojedyncze. Krew cala morofologia ok. Cukier ok. Tarczyca tsh i usg tarczycy i ft 3 i ft4 ok. Badanie na celiaklie z krwi wyszlo ze nie mam. USG jamy brzusznej ok. Elastaza wyszla 303. OB i CRP ok. Heliobakter brak. Kolonoskopia i gastroskopia wyszly dobrze. Prosze o pomoc co moze byc przyczyna luznych stolcow ktore nie ustepuja niby tluszczowe bo brudza a jak sie trafi wyglad ok to plywa. Czuje sie wmiare ok. Duza aktywnosc fizyczna. Nie pale nie naduzywam alkoholu. Dieta lekkostrawna nic nie zmienila.Przyjmowanie xifaxanu metronizodalu.prokitu i lipancrea nie pomoglo nic. Bole czasem jakies mam w roznych miejscach lekkie bardzo z lewej strony pod zebrem ale to rzadko i chwilka ukuje i tyle. w Plecach z prawej str czasem cos poboleje. Prosze o pomoc. Dziekuje.

Lek. Michał Lenard

Zarówno objawy, jak i wyniki badań nie wskazują na przewlekłe zapalenie trzustki. Konieczna będzie dalsza diagnostyka u gastrologa. Pozdrawiam!