Czy moje objawy wskazują na hipoglikemię?

Witam, mam 23 lata. Mam problem z nadmiernym spożyciem słodyczy. Najgorzej jest w kilka godzin po ich zjedzeniu, wtedy już zupełnie nie panuję nad sobą i muszę zjeść kolejną porcję. To jest dla mnie duży problem. Poza tym, żeby normalnie funkcjonować w ciągu dnia, muszę przespać minimum 11 godzin na dobę, a i tak zdarza mi się, że jestem senna i ospała. Nauka przychodzi mi bardzo trudno i mam potworne problemy z pamięcią i koncentracją, nawet na zwykłej rozmowie nie mogę się skupić. Dochodzi do tego częste kołatanie serca, w sytuacji gdy jestem zmęczona. Pojawiają się bóle głowy oraz drżenie rąk, gdy nie mam możliwości zjeść posiłku. Również oddaję dosyć często mocz, zdarza się, że chodzę do toalety częściej niż co godzinę. Mam pytanie, czy takie objawy świadczą o hipoglikemii?

23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Panią objawy wymagają dalszej diagnostyki i wykonania podstawowych badań. Mogą one wskazywać na cukrzycę, jednak bez wykonania badań nie można postawić takiego rozpoznania. Natomiast wymagają one na pewno różnicowania na przykład z niedokrwistością, czyli anemią, w której również mogą pojawić się zaburzenia koncentracji, osłabienie i w niektórych sytuacjach zaburzenia rytmu serca.

Wskazane jest wykonanie badań w kierunku cukrzycy oraz morfologii krwi obwodowej. Wskazane jest również wykonanie badania ogólnego moczu w celu wykluczenia infekcji układu moczowego.

Natomiast w przypadku niespożywania posiłków może wystąpić spadek poziomu glikemii i pogorszenie samopoczucia.

Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam