Czy moje objawy wskazują na nerwicę?

Od jakiegoś miesiąca zauważyłam u siebie dziwne objawy. Drga mi prawa powieka, czasami lewa, cierpię na bezsenność, ostatnio pojawiło się swędzenie całego ciała, przy czym skóra na moich rękach staje się czerwona i strasznie piecze. Kiedy rano wstaję czuję ból głowy, niekiedy pojawią się zawroty głowy i zatykanie uszu. Czy to może być nerwica?

Witam!
Opisane objawy mogą wynikać z rozwoju nerwicy, jednak najpierw należy wykluczyć somatyczne podłoże problemu. W tym celu zachęcam najpierw do wizyty u lekarza rodzinnego, by móc ustalić, czy objawy nie są wynikiem choroby somatycznej.
Jeśli lekarz stwierdzi, że to nie problem biologiczny, wtedy należy skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą. Psycholog lub psychiatra będzie mógł stwierdzić, czy Pani problem wywołany jest przez zaburzenia lękowe. Wizyta u specjalisty pozwoli także ustalić, jakie są przyczyny zaburzenia oraz jakiego rodzaju leczenia powinna się Pani poddać.
Pozdrawiam