Czy moje odchudzanie ma coś wspólnego z brakiem miesiączki?

Witam. Mam 13 lat (proszę nie zważać jednak na mój wiek), ważę 51 kg i mam 163 cm wzrostu. Nie mam nadwagi, ale chciałabym schudnąć około 4 kilogramów. Codziennie jeżdżę na rowerku i ograniczam słodycze, nie jem makaronów, tłustych potraw i piję tylko wodę. Robię to od dłuższego czasu. Czy może mieć to związek z tym, że ostatnią miesiączkę miałam 7 miesięcy temu? W mojej rodzinie nie występuje otyłość. Mój dzisiejszy jadłospis to: śniadanie - około pół szklanki mleka i płatki fitness, drugie śniadanie - cukierek, obiad - mięso i jabłko, podwieczorek - gruszka, kolacja - kanapka z chlebem razowym, plasterkiem sera żółtego i 3 plasterkami ogórka. Z góry dziękuję za pomoc!

Witam!

Nie napisałaś czy i ile schudłaś.

Zazwyczaj zbyt duże restrykcje kaloryczne mogą prowadzić do zaniku miesiączki. Niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem i powiedz swoim rodzicom o problemie. Zanik miesiączki może też być oznaką zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, których nie można bagatelizować. Twoja dieta jest z pewnością niedoborowa i dostarcza zbyt mało kilokalorii.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam