Czy moje piersi urosną i się wyrównają?

Witam!

Mam 15 lat i bardzo wolno rosną mi piersi - czy jeżeli odczuwam lekki ból to jest to oznaka, że rosną? Moim największym problemem jest to, że jedną pierś mam większą od drugiej, jak i sutek - czy będzie tak zawsze, czy piersi choć trochę się wyrównają?

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wzrost i rozwój biustu jest cechą zmienną osobniczo, u każdej dojrzewającej kobiety może przebiegać inaczej i w różnym tempie.
Bolesność i tkliwość piersi nie powinny być związane ze wzrostem piersi, ale mogą być związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, a nawet u niektórych kobiet z owulacją. Asymetria piersi, szczególnie w wieku dojrzewania, jest rzeczą normalną, niekiedy ulega wyrównaniu po zakończeniu dojrzewania.

Redakcja abcZdrowie.pl