Czy moje problemy powinny być skonsultowane z psychologiem?

Zastanawiam się, czy mogę potrzebować pomocy, czy może jednak przesadzam. Mam wrażenie, że jest ze mną źle... psychicznie. Nie czuję już radości z życia, jestem, bo jestem. Straciłam ochotę na spełnianie swoich pasji, na które kiedyś poświęcałam dużo czasu. Odsunęłam się od przyjaciół, a do tego wszystkiego są wciąż powracające myśli o śmierci... Śmierci jako takiej albo sposobach, w jakie ja sama mogłabym zginąć, czasem przez samobójstwo. To i tak część... Czy powinnam udać się do specjalisty?

Dzień dobry .
Proponuję terapię , są ośrodki w pani miejscowości w których można przejść terapię w grupie lub terapię indywidualną . Są także ośrodki MOPR w których można przejść terapię długoterminową jest to terapia bezpłatna .

Witam Panią
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze zapewne
wynikają z niskiej samooceny i być może przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Jeżeli przeżywa Pani smutek, nie jest Pani w stanie
wykrzesać z siebie energii do działania lub robi to Pani
z dużym wysiłkiem, nie potrafi Pani cieszyć się życiem
i nie jest Pani w stanie realizować swoich marzeń
i pasji, a każdy dzień przytłacza, paraliżuje ciało i umysł,
i sprawia, że nie jest Pani w stanie normalnie
funkcjonować, czarno widzi Pani swoją przyszłość,
to prawdopodobnie jest to depresja.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Myśli samobójcze zwykle wynikają z braku
zdolności do prawidłowego czy konstruktywnego
przeżywania stresu. Człowiek doświadczający
depresji nie widzi możliwości rozwiązania
swoich trudnych problemów – stąd myśli samobójcze.
W leczeniu tego rodzaju zaburzeń doskonale
sprawdza się psychoterapia.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki
której problem zostanie rozwiązany, a Pani znów
będzie mogła cieszyć się życiem.
Proszę nie zwlekać, problem sam się nie rozwiąże.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Opisane przez Panią samopoczucie i stan mogą utrudniać poradzenie sobie o własnych siłach. Proszę spróbować znaleźć w swoim otoczeniu osobę do której ma Pani zaufanie i czuje się w relacji z tą osobą bezpiecznie. Ona może pomóc Pani trafić do specjalisty. Tym specjalistą jest lekarz psychiatra, który oceni Pani objawy zarówno pod kątem Pani bezpieczeństwa jak również by postawić precyzyjną diagnozę. Ta z kolei pozwoli na właściwą i mam nadzieję skuteczną pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią.
Skoro jak sama Pani pisze, "jest ze mną źle psychicznie" i nie czuje Pani radości życia, namawiam Panią do wizyty u psychoterapeuty. Podczas przeprowadzonej rozmowy wspólnie zdecydujecie, czy jest potrzebna interwencja psychiatryczna czy wystarczy psychoterapia.
Psychoterapeuta od tego właśnie jest, aby ludzie w sytuacji podobnej do Pani nie tkwili w takim stanie i mogli przywrócić radość i szczęście swojemu życiu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta