Czy moje problemy z pamięcią to efekt zespołu Tourette'a?

Witam. Zacznę od tego że mam 18 lat, posiadam stwierdzony zespół torreta. Tiki nerwowe obejmują tylko ciało żadnych tikow dzwiecznych nigdy nie miałem. Pomimo że jestem bardzo nie śmiały nigdy nie przeszkadzały mi one w codziennym życiu. Gimnazjum kończyłem ze świadectwem z paskiem. Moja nauka koncentracja i chęć do życia zakończyła się gdy wszedłem do liceum. Nauka jest wręcz udręka, nie pamiętam podstawowych rzeczy, brak chęci do czego kolwiek. Czuję się jakby głupszy, nie jestem tą samą osobą co wcześniej. Może mieć to związek z tą chorobą ?

W zespole Touretta mogą być obecne zaburzenia koncentracji, w niektórych przypadkach niewielkie zaburzenia pamięci. Wskazana konsultacja neuropsychologiczna, ew. psychoterapia. Należy wykluczyć depresję lub inne zaburzenia nastroju, które również mogą wpływać na pamięć, a można je leczyć.
Pozdrawiam