Czy moje samopoczucie może być początkiem depresji?

Witam mam depresję ciągle nic mi się nie chce, chętnie bym siedział w domu, jestem sam z wszystkim, rodzina ma mnie gdzieś nie wiem co robić z sobą a coraz gorzej się czuje schudłem nawet przez to ciągle nerwy mam moje życie to porażka

Dzień dobry,
Pana samopoczucie rzeczywiście może świadczyć o początkach depresji, chociaż na podstawie tak nielicznych informacji nie mogę stawiać diagnozy. Ciekawi mnie to dlaczego uważa Pan swoje życie za porażkę i co takiego złego dzieje się aktualnie. Doradzam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż może okazać się potrzebna terapia. Jest Pan bardzo młodą osobą i mam nadzieję, że jeszcze wszystko się ułoży. Podejrzewam także, że psycholog pomógłby się Panu uspokoić oraz spojrzeć na siebie i własne życie z pewnej perspektywy. Pozdrawiam serdecznie