Czy moje szumy w głowie są objawem nerwicy?

Czy niezwykle silne ataki szumów w głowie, które pojawiły sie w okresie menopauzy i powtarzają sie pod wpływem określonych leków (niektórych depresantów, i po leku hormonalnym cliovelle spowodowały konwulsyjne ataki wręcz huku w czaszce) są objawem tylko nerwicy?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zasygnalizowany przez Panią symptom "szumu w głowie" wskazuje na objaw nerwicowy.

Celowe byłoby podjęcie przez Panią (do rozważenia) psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pani efektywną formą terapii (w przypadku leczenia zaburzeń nerwicowych/lękowych).

Przydatna byłaby dla Pani kontrolna konsultacja endokrynologiczna.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Szumy w głowie mogą być objawem nerwicowym. Najpierw jednak warto wykluczyć inne możliwe przyczyny ( w tym neurologiczne). Zachęcam zatem do podjęcia diagnostyki, a jeśli nie wskaże na inne zaburzenia- zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty.